XRG2-185/10-3P-ITS2.1 Switch disconnector fuse
Three pole Switch Disconnector Fuse for 185mm busbar distance and 10mm busbar thickness, including Intelligent Tier Switch
Product identifiers
SKU: 1SEP204482R3516
EAN: 3800161651052
GTIN: 3800161651052
MPN: XRG2-185/10-3P-ITS2.1
Voltimum+ Loyalty Programme Loyalty points: 1462
Number of poles 3
Suitable for fuses NH2
Position control element Front side
Rated permanent current Iu 400
Suitable for front mounting no
Max. rated operation voltage Ue AC 690
Rated operation power at AC-23, 400 V -