XRG2-185/10-3P Switch disconnector fuse
Three pole Switch Disconnector Fuse for 185mm busbar distance and 10mm busbar thickness
Product identifiers
SKU: 1SEP204482R3500
EAN: 3800161651038
GTIN: 3800161651038
MPN: XRG2-185/10-3P
Voltimum+ Loyalty Programme Loyalty points: 3813
Number of poles 3
Suitable for fuses NH2
Position control element Front side
Rated permanent current Iu 400
Suitable for front mounting no
Max. rated operation voltage Ue AC 690
Rated operation power at AC-23, 400 V -