XRG3-185/10-4P-ITS2.1-MOT Switch disconnector fuse
Four pole Switch Disconnector Fuse for 185mm busbar distance and 10mm busbar thickness, including Intelligent Tier Switch and motor
Product identifiers
SKU: 1SEP204483R3717
EAN: 3800161652998
GTIN: 3800161652998
MPN: XRG3-185/10-4P-ITS2.1-MOT
Voltimum+ Loyalty Programme Loyalty points: 9766
Specifications
Cable entry Side
Number of poles 4
With error protection no
Motor drive integrated yes
Version as main switch yes
Type of control element -
Suitable for front mounting no
Max. rated operation voltage Ue AC 500
Rated operation power at AC-23, 400 V -