XRG1-50/5-3P Switch disconnector fuse
Three pole Switch Disconnector Fuse for 50mm busbar distance and 5mm busbar thickness
Product identifiers
SKU: 1SEP204481R1500
EAN: 3800161650772
GTIN: 3800161650772
MPN: XRG1-50/5-3P
Voltimum+ Loyalty Programme Loyalty points: 285
Specifications
Cable entry Side
Number of poles 3
Suitable for fuses NH1
Motor drive optional -
With error protection no
Motor drive integrated no
Version as main switch yes
Type of control element Other
Position control element Front side
Rated permanent current Iu 250
Suitable for front mounting no
Max. rated operation voltage Ue AC 690
Rated operation power at AC-23, 400 V -