XRG3-185/10-4P-EFM Switch disconnector fuse
Four pole Switch Disconnector Fuse for 185mm busbar distance and 10mm busbar thickness, including Electronic Fuse Monitoring
Product identifiers
SKU: 1SEP204483R3701
EAN: 3800161651700
GTIN: 3800161651700
MPN: XRG3-185/10-4P-EFM
Voltimum+ Loyalty Programme Loyalty points: 1836
Specifications
Cable entry Side
Number of poles 4
With error protection no
Motor drive integrated no
Version as main switch yes
Type of control element Other
Suitable for front mounting no
Max. rated operation voltage Ue AC 500
Rated operation power at AC-23, 400 V -