XRG160BS-50/5-3P Switch disconnector fuse
Three pole Switch Disconnector Fuse for 50mm busbar distance and 5mm busbar ditance
Product identifiers
SKU: 1SEP204486R1500
EAN: 3800161650970
GTIN: 3800161650970
MPN: XRG160BS-50/5-3P
Voltimum+ Loyalty Programme Loyalty points: 316
Specifications
Cable entry Side
Number of poles 3
Suitable for front mounting no
Max. rated operation voltage Ue AC 690
Rated operation power at AC-23, 400 V -