XRG400BS-185/10-3P Switch disconnector fuse
Three pole Switch Disconnector Fuse for 185mm busbar distance and 10mm busbar thickness
Product identifiers
SKU: 1SEP204488R3500
EAN: 3800161652059
GTIN: 3800161652059
MPN: XRG400BS-185/10-3P
Voltimum+ Loyalty Programme Loyalty points: 762
Specifications
Cable entry Side
Number of poles 3
Suitable for fuses Other
Motor drive optional -
With error protection no
Motor drive integrated no
Version as main switch yes
Type of control element Other
Position control element Front side
Rated permanent current Iu 400
Suitable for front mounting no
Max. rated operation voltage Ue AC 690
Rated operation power at AC-23, 400 V -