XRG630BS-50/5-3P Switch disconnector fuse
Three pole Switch Disconnector Fuse for 50mm busbar distance and 5mm busbar thickness
Product identifiers
SKU: 1SEP204489R1500
EAN: 3800161652257
GTIN: 3800161652257
MPN: XRG630BS-50/5-3P
Voltimum+ Loyalty Programme Loyalty points: 829
Number of poles 3
Suitable for fuses Other
Position control element Front side
Rated permanent current Iu 630
Suitable for front mounting no
Max. rated operation voltage Ue AC 690
Rated operation power at AC-23, 400 V -