XRG630BS-185/10-4P Switch disconnector fuse
Four pole Switch Disconnector Fuse for 185mm busbar distance and 10mm busbar thickness
Product identifiers
SKU: 1SEP204489R3700
EAN: 3800161652226
GTIN: 3800161652226
MPN: XRG630BS-185/10-4P
Voltimum+ Loyalty Programme Loyalty points: 1033
Specifications
Cable entry Side
Number of poles 4
Suitable for fuses Other
Position control element Front side
Rated permanent current Iu 630
Suitable for front mounting no
Max. rated operation voltage Ue AC 500
Rated operation power at AC-23, 400 V -