XRG160BS-50/5-4P Switch disconnector fuse
Four pole Switch Disconnector Fuse for 50mm busbar distance and 5mm busbar ditance
Product identifiers
SKU: 1SEP204486R1700
EAN: 3800161651007
GTIN: 3800161651007
MPN: XRG160BS-50/5-4P
Voltimum+ Loyalty Programme Loyalty points: 485
Specifications
Cable entry Side
Number of poles 4
Suitable for front mounting no
Max. rated operation voltage Ue AC 500
Rated operation power at AC-23, 400 V -