XRG160BS-185/10-3P-ITS2.1 Switch disconnector fuse
Three pole Switch Disconnector Fuse for 185mm busbar distance and 10mm busbar thickness, including Intelligent Tier Switch
Product identifiers
SKU: 1SEP204486R3516
EAN: 3800161650925
GTIN: 3800161650925
MPN: XRG160BS-185/10-3P-ITS2.1
Voltimum+ Loyalty Programme Loyalty points: 881
Specifications
Cable entry Side
Number of poles 3
Suitable for front mounting no
Max. rated operation voltage Ue AC 690
Rated operation power at AC-23, 400 V -